اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
 ساينس ساينس .

ساينس

چگونه يك مقاله علمي را خلاصه كنيم؟

خلاصه كردن يك مقاله علمي فرآيندي است كه باهدف تمركز دقيق بر نتايج يك مقاله است كه در يك مجله علمي چاپ‌شده است. نتيجه خلاصه‌سازي يك مقاله علمي آن است كه مي‌تواند به خوانندگان يك توصيف دقيق از كليت مقاله ارائه دهد و بينش بيشتري نسبت به نتايج آن ارائه كند. نگارش و خلاصه‌سازي مقاله علمي معمولاً جزوي از تكاليف دانشجويان در دانشگاه‌ها و پژوهشگران است. بسياري از دانشجويان و پژوهشگران معمولاً در انجام تكليف اين‌چنيني اولاً سؤالي كه به ذهنشان مي‌رسد آن است كه چگونه يك مقاله علمي را خلاصه كنيم؟ با اندكي تمرين و عنايت به نكات مهمي كه اينجا ذكر مي‌شود مي‌توانيد كار خلاصه‌سازي مقاله را انجام دهيد. با وب‌سايت چاپ مقاله اوج دانش همراه باشيد.


سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۳۴:۵۳ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

دانلود پرسشنامه كيفيت خواب پيتزبورگ (PSQI)

معرفي پرسشنامه كيفيت خواب پيتزبورگ (PSQI)

خواب يكي از عناصر اصلي در چرخه شبانه روزي انسان است كه نقش مهمي در بازسازي قواي جسمي و رواني ايفا مي‌كند. با توجه به اينكه بيش از ۳۰ درصد مردم از اختلالات خواب رنج مي‌برند، مي‌توان آن را از مهم‌ترين مشكلات روانشناختي دانست. يكي از بهترين ابزارهايي كه در زمينه سنجش كيفيت خواب طراحي و ساخته شده است پرسشنامه كيفيت خواب پيتزبورگ (PSQI) است.

معادل انگليسي اين پرسشنامه Pittsburgh Sleep Quality Index و در سال ۱۹۸۹ توسط دكتر بويس (Buysse) و همكارانش در موسسه روانپزشكي پيتسبورگ ساخته شد. اين پرسشنامه در اصل داراي ۹ گويه است اما چون سوال ۵ خود شامل ۱۰ گويه فرعي است بنابراين كل پرسشنامه داراي ۱۹ آيتم است كه در يك طيف ليكرت ۴ درجه‌اي از ۰ تا ۳ نمره‌گذاري مي‌شود. اين پرسشنامه داراي ۷ زيرمقياس است كه عبارتند از:

۱- كيفيت ذهني خواب (subjective sleep quality)

۲- تأخير در به خواب رفتن (sleep latency)

۳- مدت زمان خواب (sleep duration)

۴- ميزان بازدهي خواب (habitual sleep efficiency)

۵- اختلالات خواب (sleep disturbances)

۶- استفاده از داروهاي خواب‌آور (use of sleeping medication)

۷- اختلالات عملكردي روزانه (daytime dysfunction)

 

سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۴۵:۲۵ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

دانلود ابزار سنجش خانواده مك ماستر (FAD)

يكي از مدل‌هايي كه در زمينه كاركرد خانواده ارائه شده است مدل كاركرد خانواده مك ماستر (Mc Master) است كه در هه ۱۹۶۰ ميلادي توسط اپستاين، بيشاپ و لوين در دانشگاه مك ماستر ارائه شد. اين مدل مبتني بر رويكرد سيستمي مي‌باشد كه ساختار، سازمان و الگوي تبادلي واحد زناشويي را توصيف مي‌كند. اين مدل ابعاد مهمي از كاركرد خانواده را كه اغلب نمود باليني پيدا مي‌كنند مد نظر قرار مي‌دهد. اين مدل شش بعد از زندگي خانوادگي را مورد ارزيابي قرار مي‌دهد كه عبارتند از: حل مسأله، ارتباطات، نقش‌ها، پاسخگويي عاطفي، درگيري عاطفي و كنترل رفتاري.

ابزار سنجش خانواده مك ماستر (FAD) نيز توسط همين افراد يعني اپستاين، بالدوين و بيشاپ بر پايه مدل مك ماستر تهيه شده است. اين پرسشنامه ۶۰ سوال دارد و شش بعد از عملكرد خانواده را مشخص مي‌كند. در اين پرسشنامه علاوه بر شش خرده مقياس يك مقياس ديگر هم وجود دارد كه عملكرد عمومي خانواده را مي‌سنجد.


سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۸:۰۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه خود ارزشيابي مركزي (CSES)


مدل خودارزشيابي‌هاي مركزي، يك مدل كلي و يكپارچه از صفات شخصيتي است كه در سال ۱۹۹۷ توسط جاج، لوكي و دورهام معرفي گرديد. خود ارزشيابي‌هاي مركزي شامل ارزشيابي‌هاي اساسي هستند كه افراد درباره خودشان، جهان و ديگران دارند. خود ارزشيابي‌هاي مركزي عقايد شخص درباره توانمندي‌ها (كنترل زندگي) و كفايت‌هايش (عملكرد، فرايند مقابله، موفقيت) را در‌بر مي‌گيرند. جاج و همكاران به منظور طراحي مدل خودارزشيابي‌هاي مركزي از چهار صفت خاص شامل: عزت نفس، كانون كنترل، روان‌نژد گرايي و خود كارآمدي كلي استفاده نمودند. تاكنون پژوهشگران خود ارزشيابي‌هاي مركزي را به‌طور غيرمستقيم و با رجوع به مقياس صفاتي كه تشكيل دهنده اين سازه هستند، اندازه‌گيري مي‌كردند اما آن‌گونه كه جاج و همكاران استدلال مي‌كنند، براي اندازه‌گيري اين سازه بهتر است از مقياس‌هاي كوتاه‌تر و مقياس‌هايي كه به‌طور مستقيم اين سازه را اندازه‌گيري مي‌كنند، استفاده كرد. با وب سايت دانلود پرسشنامه ايران تحقيق همراه باشيد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۳:۲۸ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه تمايزيافتگي خود (DSI)

تمايزيافتگي خود عبارت است از توانايي به دست آوردن كنترل عاطفي و در عين حال، ماندن در جو عاطفي خانواده. اين مفهوم بيانگر ميزان توانايي فرد براي تفكر واقع‌بينانه راجع به موضوعات عاطفي در خانواده است. تمايزيافتگي شامل نوعي ظرفيت درون فردي براي متمايز كردن تفكر و احساس و نيز توانايي بين فردي براي حفظ استقلال درون بافت روابط عميق با افراد مهم زندگي است. از جمله ابزارهايي كه براي سنجش تمايز يافتگي ساخته شده است پرسشنامه تمايزيافتگي خود (DSI) است. با وب سايت دانلود پرسشنامه ايران تحقيق همراه باشيد.

معرفي پرسشنامه تمايزيافتگي خود (DSI)

پرسشنامه تمايزيافتگي خود (DSI) داراي ۴۳ آيتم بوده و توسط اسكورون و فريدلندر در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است كه شامل ۴ خرده مقياس واكنش‌پذيري عاطفي، جايگاه من، گريز عاطفي و هم‌آميختگي با ديگران  است و در طيف ليكرت ۶ درجه‌اي پاسخ داده مي‌شود. خرده مقياس واكنش‌پذيري عاطفي (۱۱ ماده) بازتاب دهنده درجه‌اي است كه فرد به محرك محيطي با حساسيت  بيش از حد يا با تغيير‌پذيري عاطفي پاسخ مي‌دهد. خرده مقياسِ جايگاه من (۱۱ آيتم) كه در كنار تعريف واضح حس خود، ميزان وفاداري به عقايد شخصي را در زماني كه فرد مجبور به انجام خلاف عقايد خود است، مشخص مي‌كند. خرده مقياس گريز عاطفي (۱۲ آيتم) نشان دهنده احساس ترس از صميمت و احساس آسيب‌پذيري بيش از حد در ارتباط با ديگران است. سرانجام خرده مقياس هم آميختگي با ديگران (۹ آيتم)، نشان دهنده درگيري در روابط بيش از حد عاطفي با ديگران است.

سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۸:۰۲ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

گرفتن مجوز براي چاپ كتاب

ميدانيم كه چاپ هر كتابي به خودي خود ارزش و اعتباري ندارد. اعتبار كتاب به دارا بودن شناسنامه كتاب و درج آن در صفحات اوليه كتاب است. گرفتن مجوزهاي قانوني براي كتاب، تمامي حقوق مادي و معنوي آن را براي نويسندگان محفوظ مي‌كند. تمامي كتابهايي كه بدون مجوزهاي قانوني چاپ مي‌شوند به لحاظ پيگيري قانوني و مالكيت به هيچ وجه قابل پيگيري نيستند. به اين خاطر در اين مطلب كه با عنوان گرفتن مجوز براي چاپ كتاب ارايه داده‌ايم سعي خواهيم كرد مدارك لازم و مراحل گرفتن مجوز براي چاپ كتاب را به صورت تفصيلي و جزء به جزء ارايه كنيم. همچنين در اين مطلب سعي نموده‌ايم فرم‌هاي مربوط به گرفتن مجوز براي چاپ كتاب را براي متقاضيان چاپ كتاب آماده دانلود نماييم. با وب سايت چاپ كتاب نارون همراه باشيد.

گرفتن مجوز براي چاپ كتاب

در چاپ كتاب به سه نوع مجوز احتياج داريم. اين مجوزها عبارتند از شابك، فيپا و اخذ مجوز ارشاد.

۱- اخذ شابك از خانه كتاب
معمولا انتشارات ليستي از شابك هاي صادره دارد كه ميتواند هر يك از اين شابك ها رو به يك كتاب جديد اختصاص دهد. بنابراين، ناشران قانوني، شماره شابك كتاب را در اختيار دارند كه بعد از آماده شدن كتاب شماره شابك را به كتاب ارايه مي‌دهد. اخذ شماره شابك پروسه زمانبري نيست و مي‌توان بعد از آماده شدن كتاب شماره شابك را براي آن دريافت نمود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۲:۲۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه هوش هيجاني پترايدز و فارنهام (TEIQue-SF)

در چند دهه اخير موضوع هوش هيجاني موردتوجه پژوهشگران و محققان قرارگرفته است. علي‌رغم اين عقيده كه هيجان و هوش دو مفهوم مغايرند، از دهه ۱۹۲۰ موضوع هيجان در ادبيات مربوط به هوش گنجانده‌شده است. درحالي‌كه تلقي منفي از اشخاصي وجود داشت كه هيجان‌هاي خود را ابراز مي‌كردند، از دهه ۱۹۶۰ و بعدازآن بعضي از پژوهشگران اظهار داشته‌اند كه هيجان‌ها قادرند تفكر شخص را هدايت كرده و فرد را در جهت حل مسئله سوق دهند. ريشه هوش هيجاني را مي‌توان در مفهوم هوش اجتماعي ثرندايك و هوش ميان فردي گاردنر جستجو كرد. در سال ۱۹۹۰ سالووي و ماير اولين تعريف و مدل رسمي از هوش هيجاني را ارائه نمودند. آنها هوش هيجاني را به‌عنوان توانايي درك و ابراز هيجان، تطبيق هيجان با افكار، فهم و استدلال با استفاده از هيجان خود و ديگران تعريف كردند. پس‌ازاين، هوش هيجاني در طول زمان به‌وسيله پژوهشگران به شكل‌هاي مختلفي تعريف‌شده است. مدل‌هاي هوشي هيجاني يا توانايي محورند يا تركيبي از توانايي ورگه‌هاي شخصيتي. مرور ادبيات هوش هيجاني حاكي از اين است كه مدل توانايي ذهني ماير و سالووي باعث بيشترين پژوهش‌ها گرديده است. با وب سايت دانلود پرسشنامه ايران تحقيق همراه باشيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۱:۱۲ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه پيوند با مدرسه (SBQ)

پيوند با مدرسه اشاره به ارتباطاتي دارد كه فرد با مدرسه و ديگر جنبه‌هاي زندگي تحصيلي دارد. مادوكس و پرينز، باتيستيچ و همكاران و اولسنر و همكاران پيوند با مدرسه را شامل مشاركت در مدرسه، تعهد به ارزش‌ها و باور نسبت به مدرسه تعريف كرده‌اند. همچنين آندرمن و آندرمن پيوند با مدرسه را احساس دانش‌آموزان از مورد احترام واقع‌شدن و احساس راحتي در مدرسه مي‌دانند. پيوند با مدرسه نشان‌دهنده يك اصطلاح گسترده است كه براي توصيف روابط دانش‌آموزان با مدرسه استفاده‌شده است. اولين درك جامع در مورد پيوند با مدرسه بر اساس نظريه پيوند اجتماعي يا كنترل اجتماعي هيرشي مفهوم‌سازي شده است. در اين نظريه پيوند با مدرسه نتيجه چهار عامل دلبستگي، تعهد، مشاركت و باور به مدرسه ذكرشده است. ازنظر هيرشي هركدام از اين عناصر همبستگي بالايي با بقيه دارد و تضعيف يك عنصر به تضعيف بقيه خواهد انجاميد. در نظريه جديد گات فردسون و هيرشي پيوند با مدرسه نتيجه خودكنترلي فرد در نظر گرفته‌شده است. طبق اين نظريه دانش‌آموزاني كه خودكنترلي پاييني دارند، در پيوند با مدرسه نيز دچار مشكل خواهند شد. در مدل رشد اجتماعي كه گسترش‌يافته نظريه كنترل است، فرصت براي درگيري يا مشاركت، مهارت براي مشاركت و تقويت اين مشاركت‌ها سه عامل ضروري در پيوند با مدرسه است كه بعد كليدي در مدل رشد اجتماعي مشاركت است. اساس نظري ديگر در توضيح پيوند با مدرسه نظريه اجتماعي است كه پيوند با مدرسه را نتيجه ارزيابي افراد از شايستگي‌ها يا اثربخشي‌شان در انجام دادن رفتارهاي موفقيت‌آميز در مدرسه مي‌داند و بر پايه همين نظريه بر خودكارآمدي تأكيد شده است. با وب سايت دانلود پرسشنامه ايران تحقيق همراه باشيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۲:۲۲ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ كتاب و توصيف فرآيند جامع آن

نگارش و چاپ كتاب خوب يك موفقيت بزرگ محسوب مي‌شود. نگارش و چاپ كتاب خوب اين شانس را به شما ميدهد كه نام خود را به خوانندگان معرفي كنيد و در ميان آنها شهرتي كسب كنيد و در كنار آن درآمدي نيز داشته باشيد. در اين مطلب سعي مي‌كنيم برخي از بهترين نكات ممكنه را در نگارش و چاپ كتاب گردآوري كنيم. واقعيت اين است كه بسياري از نويسندگان معروف اگر نوشته‌هاي خود را در صندوق خانه خود نگه مي‌داشتند به شما اطمنيان مي‌داديم كه هيچ وقت شهرتي كسب نمي‌كردند. در واقع اين نگارش كتاب و چاپ و انتشار آن است كه مي‌تواند اين مزيت را به شما ارايه كند. همچنين، تا زمانيكه كتابي به وجود نيامده و خوانده نشود، هيچگاه نمي‌توان نوشته‌هاي فردي را ارزيابي كرد و خوانندگان نيز به دنبال آثار او باشند. بنابراين، تبليغات منفي ديگران را كنار بگذاريد و كارتان را شروع كنيد. بسياري از بزرگترين نويسندگان قبل از اينكه كتابي را بنويسند اگر به دوستان و آشنايان آنها گفته مي‌شد كه در ۲۰ سال آينده اين فرد تبديل به مشهورترين نويسنده جهان خواهد شد، شايد پوزخندي تحويل شما مي‌دادند. يا بارها برخي ورزشكاران را ديده‌ايد كه قبل از ورود به ورزش حرفه‌اي بسياري باور نمي‌كردند كه اين فرد بتواند حتي روزي در ورزشگاه به عنوان تماشاگر حاضر شود؛ اما با تعجب و شگفتي دوستان و آشنايان بعد از مدت كوتاهي در بهترين عرصه‌هاي بين‌المللي ورزشي حاضر شده و حتي قهرماني‌هاي بسيار مهمي را كسب نموده‌اند. بنابراين، واكنشهاي منفي احتمالي اطرافيان را كنار بگذاريد و اگر به كار نويسندگي علاقه داريد شروع كنيد. در اين مطلب قصد داريم به چاپ كتاب و توصيف فرآيند جامع آن بپردازيم و نكات مهم و مراحل آن را بازگو كنيم. با وب سايت چاپ كتاب نارون همراه باشيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۲:۵۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

دانلود پرسشنامه عادت هاي مطالعه (PSSHI)

دانش آموزان و دانشجويان براي موفقت تحصيلي نياز به مهارت‌ها و توانايي‌هايي دارند. اگرچه برخي خصوصيات شخصيتي و هوشي قابل تغيير نيستند اما با تغيير و بهبود در برخي حيطه‌هاي ديگر مي‌توان ميزان موفقيت آن‌ها را افزايش داد. يكي از اين حيطه‌ها مهارت‌ها و عادت‌هاي مطالعه است. عادت هاي مطالعه شامل مجموعه‌اي از عادت‌هاي خواندن، فنون يادگيري، حافظه، برنامه زماني، شرايط فيزيكي، امتحان و ارزشيابي است. از جمله ابزارهايي كه براي سنجش عادت‌هاي مطالعه ساخته شده است و به گستردگي توسط والدين و معلمان مورد استفاده قرار مي‌گيرد، پرسشنامه عادت هاي مطالعه (PSSHI) است.

معرفي پرسشنامه عادت هاي مطالعه (PSSHI)

پرسشنامه عادت هاي مطالعه (PSSHI) كه معادل انگليسي آن Palsane & Sharma Study Habit Inventory است توسط پالساني و شارما ساخته شده است و شامل ۴۵ ماده است. آزمودني مي‌تواند براي هر ماده يكي از سه گزينه ”هميشه يا بيشتر اوقات”، “بعضي اوقات” و يا “بندرت يا هرگز” را انتخاب كند. پرسشنامه عادت هاي مطالعه (PSSHI) در مجموع ۸ حيطه را مي‌سنجد كه عبارتند از: تقسيم بندي زمان، وضعيت فيزيكي، توانايي خواندن، يادداشت كردن، انگيزش يادگيري، حافظه، برگزاري امتحانات، و تندرستي. اين پرسشنامه جهت اجرا در گروه‌هاي ۲۵ الي ۵۰ نفره مناسب است و گرچه محدوديت زماني وجود ندارد اما بهتر است در ۲۰ الي ۲۵ دقيقه تكميل شود.


سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۸:۲۱ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: