ساينس ساينس .

ساينس

قيمت چاپ كتاب چقدر است؟

براي تعيين قيمت چاپ كتاب معمولاً عوامل مختلفي تاثيرگذار هستند كه بسياري از مولفان معمولاً در اولين تجربه خود از آنها اطلاعي ندارند. با اطلاع از اين موارد مي‌توانيد تخمين و پيش بيني دقيقي از قيمت چاپ كتب خود داشته باشيد.

۱- جنس كاغذ. تقريباً براي چاپ كتاب ۳ نوع كاغذ استفاده مي‌شود الف) كاغذهاي سپيد تحرير، ب) كاغذ كاهي يا فانتزي، ج) كاغذهاي گلاسه. برحسب اينكه مولف از كداميك از اين نوع كاغذها براي كتاب خود استفاده نمايد قيمت چاپ كتاب متغير خواهد شد. كاغذهاي سپيد تحرير ارزانترين و كاغذهاي گلاسه گرانترين نوع كاغذها هستند و كاغذهاي كاهي و يا فانتزي قيمتي بينابين دارند (بيشتر بخوانيد: انواع كاغذ در چاپ كتاب).

۲- قطع كتاب. كتابها در قطع‌هاي مختلفي مانند خشتي، وزيري، رحلي و … چاپ مي‌شوند و بسته به سليقه و تمايل، مولف مي‌بايست يكي از اين قطع‌ها را انتخاب نمايد. طبيعي است كه قطع بزرگتر قيمت كتاب را بالاتر برده و قطع كوچكتر قيمت را كاهش خواهد داد.

۳- تعداد تيراژ. منظور از تيراژ آن است كه چه تعداد از كتاب شما چاپ شود. براي مثال، اگر بخواهيد از كتابتان ۵۰۰ جلد چاپ شود، به معني آنست كه كتاب شما در تيراژ ۵۰۰ جلد به بازار عرضه خواهد شد و صرفاً ۵۰۰ جلد در بازار پيدا خواهد شد. هرچقدر تعداد تيراژ بالاتر برود قيمت چاپ كتاب نيز بالاتر خواهد رفت.


وب سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۱:۱۸ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

دانلود پرسشنامه افكار وسواسي (OBQ-44)

اختلال وسواس فكري عملي (OCD) از جمله اختلال‌هايي است كه مشكلات بسيار شديدي در زندگي افراد مبتلا ايجاد مي‌كند. اگر چه براي سنجش اين اختلال ابزارهاي بسياري در دست است، اما در حال حاضر پرسشنامه افكار وسواسي (OBQ-44) يكي از پر استفاده ترين و مقبول‌ترين ابزارها در اين زمينه است. پرسشنامه افكار وسواسي (OBQ-44) كه معادل انگليسي آن Obsessive Beliefs Questionnaire است داراي ۴۴ ماده است كه از فرم اصلي اين پرسشنامه يعني OBQ-77 گرفته شده است. هر دو فرم اين پرسشنامه توسط گروه كاري مطالعه شناخت‌ها در اختلال وسواس طراحي و ساخته شده‌اند. اين كار گروه شامل محققاني برجسته از سرتاسر جهان است كه در رابطه با نقش شناخت‌ها در اختلال وسواس فكري عملي مطالعه مي‌كنند. پرسشنامه افكار وسواسي (OBQ-44) داراي ۴۴ ماده است كه در يك طيف ليكرت ۷ درجه‌اي از كاملاً مخالفم تا كاملاً موافقم نمره گذاري مي‌شود. اين پرسشنامه از شش زيرگروه افكار تشكيل شده است كه حوزه‌هاي اصلي شناخت در اختلال وسواس را پوشش مي‌دهند: احساس مسئوليت براي صدمه و آسيب، ارزيابي خطر و تهديد، كمال طلبي، نياز به برخورداري از اطمينان، اهميت دادن به افكار و در نهايت كنترل افكار. اين شش زيرگروه افكار به صورت دوتايي، سه زيرمقياس اين پرسشنامه را مي‌سازند. اين سه زيرمقياس عبارتند از: احساس مسئوليت براي صدمه و آسيب و ارزيابي خطر و تهديد (۱۶ ماده)، كمال طلبي و نياز به برخورداري از اطمينان (۱۶ ماده)، اهميت و كنترل افكار (۱۲ ماده).
سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد

  

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۴۱:۵۷ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چرا برخي ژورنال‌ها از نويسندگان تقاضاي معرفي داور مي‌كنند؟

شايد اين سوال براي شما هم پيش آمده باشد كه چرا برخي ژورنال‌ها از نويسندگان تقاضاي معرفي داور مي‌كنند؟ با تخصصي‌تر شدن روزافزون پژوهش‌هاي علمي، يافتن متخصصي كه بتواند داوري همتا انجام دهد براي ژورنال‌ها سخت شده است. بنابراين درخواست از نويسنده‌ها براي معرفي داور همتا براي دو طرف سودمند است، چرا كه هم در وقت و منابع ژورنال‌ها صرفه‌جويي مي‌شود و نيازي نيست داوران همتا را جستجو كنند، و هم نويسنده‌ها مي‌توانند داوراني را كه با آن‌ها آشنايي دارند پيشنهاد دهند. با اين حال، با توجه به اينكه نويسنده‌ها مي‌دانند كه در حوزه تخصصي‌شان چه كسي براي قضاوت كارشان صلاحيت بيشتري دارد، آيا تضميني وجود دارد كسي را انتخاب نكنند كه مطابق ميل آن‌ها مقاله را داوري كند؟ بايد توجه كرد كه ژورنال‌ها هيچ الزامي ندارند داوراني را به كار گيرند كه نويسنده‎ها معرفي كرده‌اند و اين مسئله ممكن است به صراحت در بخش  Notes for Contributors ذكر شود، اما داوران نيز داراي تعهداتي هستند. شيوه‌نامه‌هاي اخلاقي، تعارض منافع را به همان اندازه كه براي نويسندگان جدي دانسته براي داوران هم جدي مي‌داند، و از داوران احتمالي مي‌خواهد كه تعارض منافع را اعلام كنند. همچنين از داوران درخواست مي‌شود كه از ژورنال بپرسند چه چيزهايي در حكم منافع شخصي تلقي مي‌شود. ژورنال‌ها انتظار دارند داوراني كه احتمال مي‌دهند بي‌طرفي‌شان نقض شود داوري را نپذيرند، اما اجتناب از تعارض منافع گاهي اوقات سخت است.

ادامه مطلب را در سايت پذيرش مقاله و ترجمه نيتيو بخوانيدبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۰۷:۵۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ و ترجمه كتاب نارون

مركز چاپ كتاب نارون از سال‌هاي گذشته تا كنون در زمينه خدمات مرتبط با چاپ كتاب فعاليت داشته است. اين موسسه در طي سال‌هاي اخير صدها كتاب را با همكاري اساتيد، پژوهشگران و دانشجويان به چاپ رسانده است. عمده خدمات نارون بر چاپ كتاب‌هاي علمي و دانشگاهي متمركز است. دانشجويان و اساتيدي كه ترجمه، تاليف يا پايان نامه‌اي دارند مي‌توانند از خدمات چاپ كتاب نارون استفاده كنند. برخي از دانشجويان تمايل دارند حاصل كارهاي پژوهشي خود را كه در قالب تز يا رساله منتشر شده است به كتاب نيز تبديل كنند و نارون آماده ارائه خدمات كامل در اين زمينه است. از سوي ديگر افرادي نيز كه متقاضي چاپ شعر، داستان و يا تاليفات خود هستند مي‌توانند از مشاوره‌هاي رايگان ما استفاده نمايند. شعار نارون اين است كه تبديل هر گونه سند يا دست نوشته‌اي به كتاب بهتر از بدون استفاده نگه داشتن آن است و چه بسا اين كتاب گره از مشكلات گروهي باز نمايد. بنابراين شما مي‌توانيد با هزينه‌اي كم به اهداف خود كه هم شامل داشتن يك كتاب معتبر است و هم مي‌تواند به ديگران كمك نمايد دست يابيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۴:۱۱ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

گرفتن مجوز براي چاپ كتاب

در چاپ كتاب به سه نوع مجوز احتياج داريم. اين مجوزها عبارتند از شابك، فيپا و اخذ مجوز ارشاد.

۱- اخذ شابك از خانه كتاب
معمولا انتشارات ليستي از شابك هاي صادره دارد كه ميتواند هر يك از اين شابك ها رو به يك كتاب جديد اختصاص دهد. بنابراين، ناشران قانوني، شماره شابك كتاب را در اختيار دارند كه بعد از آماده شدن كتاب شماره شابك را به كتاب ارايه مي‌دهد. اخذ شماره شابك پروسه زمانبري نيست و مي‌توان بعد از آماده شدن كتاب شماره شابك را براي آن دريافت نمود.

۲- اخذ فيپا از سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران
حداقل ۳۰ درصد از متن كتاب بعلاوه شابك تخصيص يافته و مدرك شناسايي نويسنده يا نويسندگان به كتابخانه ملي ارسال ميگردد (اگر كتاب ترجمه شده باشد بايد اطلاعات كتاب اصلي خارجي زبان را هم ارسال كرد. البته گاهي هم در صورت درخواست كتابخانه ملي، نياز به ارسال پي دي اف كتاب اصلي هست). به طور معمول بازه زماني دو هفته تا بيست روز  در اين مرحله بايد صبر كرد تا كتابخانه ملي فيپا يا همان شناسنامه كتاب را صادر كند؛ هرچند در سايت خود كتابخانه ملي نوشته شده است مدت زمان اريه اين مجوز ده روز مي‌باشد كه به دلايل ترافيك كتابهاي آماده چاپ اين مدت زمان به دو هفته تا ۲۰ روز افزايش يافته است. اين شناسنامه اطلاعات زيادي از كتاب از جمله: سرشناسه (نويسنده اصلي)، شناسه هاي افزوده (نويسندگان دوم به بعد)، شماره شابك، رده بندي كنگره‌اي و غيره است. در اين مرحله نويسنده ميتواند خودش وارد سايت كتابخانه ملي كشور شود و با جست و جوي نام نويسنده, شناسنامه كتابش را به صورت آنلاين ببيند. در اين بازه زماني، برخي نويسندگان يا انتشارات فرصت مي‌كنند تا صفحه آرايي و طرح جلد را تنظيم كنند. در اين مرحله ارايه كپي كارت ملي نويسنده يا نويسندگان الزامي است و براي گرفتن اين مجوز لازم است تا ارايه شود. قابل ذكر است كه طرح جلد تنظيم شده نيز مي‌بايد مورد رويت وزارت سازمان ارشاد قرار گيرد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۲:۳۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه دينداري گلاك و استارك (RS)

در پژوهش‌هاي انجام شده در حوزه دين، ديدگاه‌ها و نظريه‌هاي فلسفي، جامعه‌شناختي و روان‌شناختي متعددي در مورد دين مطرح گرديده است. در اينكه دين وجه امتياز اصلي بشر مي‌باشد شكي نيست. از ديدگاه فلسفي فرد زماني ديندار تلقي مي‌شود كه با سوال‌ها و مسائل وجودي و ماوراء طبيعي از جمله منشاء و مقصد به وجود آمدن هستي روبرو شود و براي آنها پاسخي مناسب بيابد. از ديدگاه جامعه‌شناختي دين به عنوان يك نهاد اجتماعي داراي كاركردهاي اساسي مانند انضباط، انسجام، حيات‌بخشي و خوشبختي آفرين است كه فقدان آن بقاي جامعه را مخدوش مي‌سازد. از ديدگاه روان‌شناختي نيز به دين و دين‌داري بخصوص كاركردهاي بهداشت رواني و روان‌درماني دين توجه ويژه‌اي صورت گرفته است. ويليام جيمز دين را ايجاد رابطه معنوي با دنيايي نامحسوس به عنوان روح عالم خلقت مي‌داند كه اين ايجاد رابطه در عالم تنهايي و دور از همه وابستگي‌ها صورت گرفته و آرامش باطني كه آثار ظاهري آن نيكويي و احسان بي‌دريغ است، منجر خواهد شد. انسان‌گرايان نيز به توصيف ويژگي‌هاي افراد خودشكوفا، اوج تجربه‌هاي خويش را مشابه تجربه عرفاني مورد نظر جيمز مي‌دانند. دين را ايجاد رابطه معنوي با دنيايي نامحسوس به عنوان روح عالم خلفت مي‌دانند كه اين ايجاد رابطه در عالم تنهايي و دور از همه وابستگي‌ها صورت گرفته و به ادراك نظمي نامرئي در ميان پديده‌هاي جهان هستي و رسيدن به يك اطمينان و آرامش باطني كه آثار ظاهري آن نيكويي و احسان بي‌دريغ است، منجر خواهد شد. برخي ديگر از  نظريه‌پردازان به بعد شناختي دين توجه بيشتري كرده‌اند. فانك و والگنلز دين را سبك زندگي و يا نظام باورهاي دانسته‌اند كه رابطه غايي فرد را با خدا و عالم هستي تنظيم مي‌نمايد و سرانجام برخي از انديشمندان غربي دين را مجموعه‌اي از مولفه‌هاي مرتبط با هم مي‌دانند. با وب سايت دانلود پرسشنامه ايران تحقيق همراه باشيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۲۸:۱۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چرا برخي ژورنال‌ها از نويسندگان تقاضاي معرفي داور مي‌كنند؟

شايد اين سوال براي شما هم پيش آمده باشد كه چرا برخي ژورنال‌ها از نويسندگان تقاضاي معرفي داور مي‌كنند؟ با تخصصي‌تر شدن روزافزون پژوهش‌هاي علمي، يافتن متخصصي كه بتواند داوري همتا انجام دهد براي ژورنال‌ها سخت شده است. بنابراين درخواست از نويسنده‌ها براي معرفي داور همتا براي دو طرف سودمند است، چرا كه هم در وقت و منابع ژورنال‌ها صرفه‌جويي مي‌شود و نيازي نيست داوران همتا را جستجو كنند، و هم نويسنده‌ها مي‌توانند داوراني را كه با آن‌ها آشنايي دارند پيشنهاد دهند. با اين حال، با توجه به اينكه نويسنده‌ها مي‌دانند كه در حوزه تخصصي‌شان چه كسي براي قضاوت كارشان صلاحيت بيشتري دارد، آيا تضميني وجود دارد كسي را انتخاب نكنند كه مطابق ميل آن‌ها مقاله را داوري كند؟ بايد توجه كرد كه ژورنال‌ها هيچ الزامي ندارند داوراني را به كار گيرند كه نويسنده‎ها معرفي كرده‌اند و اين مسئله ممكن است به صراحت در بخش  Notes for Contributors ذكر شود، اما داوران نيز داراي تعهداتي هستند. شيوه‌نامه‌هاي اخلاقي، تعارض منافع را به همان اندازه كه براي نويسندگان جدي دانسته براي داوران هم جدي مي‌داند، و از داوران احتمالي مي‌خواهد كه تعارض منافع را اعلام كنند. همچنين از داوران درخواست مي‌شود كه از ژورنال بپرسند چه چيزهايي در حكم منافع شخصي تلقي مي‌شود. ژورنال‌ها انتظار دارند داوراني كه احتمال مي‌دهند بي‌طرفي‌شان نقض شود داوري را نپذيرند، اما اجتناب از تعارض منافع گاهي اوقات سخت است.


ادامه مطلب را در سايت پذيرش مقاله و ترجمه نيتيو بخوانيد 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۵۲:۳۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه فرهنگ مدرسه (SCS)

در تمام سازمان‌ها ازجمله مدارس بهبود عملكرد مستلزم رواج نظامي از هنجارها، عرف‌ها، ارزش‌ها و سنت­ها است. چنين بستري به سازمان، شور هيجان و روح زندگي مي­دهد به‌عبارت‌ديگر مدارس بدون فرهنگي قوي و مثبت قادر به ادامه حيات نيستند و رمز موفقيت مدارس روحي است كه به روابط ميان افراد، خدمات به دانش‌آموزان و احساس مسئوليت همگاني براي يادگيري دميده مي­شود. فرهنگ رخ دادني نيست بلكه به‌تدريج توس همه عوامل مدرسه و تمامي رهبران رسمي و غيررسمي كه به ارزش‌هاي پايبندند، ساخته مي­شود. فرهنگ مدرسه اگرچه ريشه در روح و ذهن كاركنان، دانش آموزان و والدين دارد اما مي‌­تواند توس رهبران تكوين يابد در واقع يكي از وظايف رهبران ايجاد فرهنگ به‌واسطه تأملات روزمره، تلاش‌هاي آگاهانه و بازانديشي دقيق است. فرهنگ مدرسه مجموعه­‌اي از ادراكات ضمني است كه ديدگاه­هاي معلمان را درزمينهٔ واقعيت، تدريس و هدف تحصيل شكل مي­دهد. بدون فرهنگ رفتارها از معنا تهي مي­شوند. با توجه به نوع فرهنگ موجود در مدرسه، ايده­‌ها و ابتكارات مختلف حفظ، حمايت و يا مانع مي­گردند. فرهنگ غالباً از طريق نمادها به منصه ظهور مي­رسد و به سازمان هويت مي­‌دهد. ارزش‌هاي فرهنگي، فرآيند رهبري و كنش­‌هاي اجتماعي و سازماني را تحت تأثير قرار داده و به‌صورت فرهنگ مدرسه به ظهور مي­رسند. تمامي بازيگران و به‌ويژه رهبران مي­توانند فرهنگ‌سازماني را تحت تأثير قرار مي­­‌دهند. به نظر گرونرت رهبران مدارس در حال دور شدن از پارادايم­‌هاي ماشيني مبتني بر بهره­وري و اثربخشي و گرايش به‌سوي رويكردهاي انساني‌تر، با اين اعتقاد كه تلاش‌­هاي آنان مي‌­تواند شرايط لازم براي ارتقا يادگيري معلم و دانش ­آموز را فراهم آورد، هستند. به نظر او رهبران مدارسي كه قادر به شكل دادن فرهنگ مشاركت و همكاري باشند مي‌­توانند عملكرد بهتر معلمان و دانش‌آموزان را شاهد باشند.


سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۴۲:۳۵ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

مقياس خودشيفتگي مارگوليس و توماس (MTNS)

خودشيفتگي يك ساختار شخصيتي چند وجهي است كه بعد ناسالم آن با دو مولفه بهره‌كشي/احساس محقّ بودن شناخته مي‌شود و با آسيب‌هاي رواني از قبيل، اضطراب و افسردگي همايند است. از سوي ديگر بعد سالم خودشيفتگي با مولفه‌هاي ديگري از قبيل، اقتدار/رهبري، برتري‌طلبي/نخوت و خود‌تحسين‌گري/در خود فرو رفتگي شناخته مي‌شود و با اين اختلالات رواني بي‌ارتباط است و تا حدي عزت نفس بالا را پيش‌بيني مي‌كند. اگر چه ابزارهاي بسياري براي سنجش خودشيفتگي وجود دارد اما مقياس خودشيفتگي مارگوليس و توماس (MTNS) به دليل تمركز بر خودشيفتگي مرضي مورد توجه پژوهشگران است. با وب سايت دانلود پرسشنامه ايران تحقيق همراه باشيد.

معرفي مقياس خودشيفتگي مارگوليس و توماس (MTNS)

مقياس خودشيفتگي مارگوليس و توماس (MTNS) توسط مارگوليس و توماس در سال ۱۹۸۰ ساخته شده است و معادل انگليسي آن Margolis-Thomas Measure of Narcissism است. اين مقياس از ۲۴ ماده تشكيل شده و در هر ماده، پاسخ‌دهنده مي‌بايست بين دو عبارت كه يكي خودشيفته‌وار (براي مثال، به ظاهري آراسته داشتن در تمام مواقع اهميت مي‌دهم) و ديگري پاسخي غيرخودشيفته‌وار (براي مثال، برايم اهميت ندارد كه در تمام مواقع ظاهري آراسته داشته باشم) است يكي را انتخاب كند. لازم به ذكر است كه مقياس خودشيفتگي مارگوليس و توماس برخلاف مقياس‌هاي رايج‌تر همچون سياهه شخصيت خودشيفته (NPI) كه علاوه بر ابعاد ناسالم خودشيفتگي همچون احساس محق بودن و بهره‌كشي از ديگران، برخي ابعاد سازگار خودشيفتگي از قبيل، خود تحسين‌گري و اقتدار/رهبري را نيز مي‌سنجد، تنها وجه ناسالم خودشيفتگي را مورد سنجش قرار مي‌دهد.

سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيدبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۲۸:۵۸ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

مقياس هيجان خواهي زاكرمن (SSS-V)

زاكرمن هيجان خواهي را به اين صورت تعريف كرده است: صفتي كه ويژگي آن، جستجوي هيجان و تجربه متنوع، تازه، پيچيده و جديد و ميل پرداختن به خطرهاي بدني، اجتماعي و مالي به خاطر خود اين تجربه‌ها است. وي هيجان‌خواهي را داراي چهار بعد دانسته است: هيجان خواهي و ماجراجويي؛ تجربه جويي؛ بازداري‌زدايي؛ حساسيت نسبت به يكنواختي. افزون بر اين، زاكرمن هيجان خواهي را به عنوان نياز افراد براي رسيدن به يك سطح بهينه برانگيختگي و حفظ آن توصيف مي‌كند. به عقيده زاكرمن، سطح بهينه برانگيختگي افراد هيجان‌طلب، بالاتر از افرادي است كه اين ويژگي را ندارند. با وب سايت دانلود پرسشنامه ايران تحقيق همراه باشيد.


سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۱۹:۵۵ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: