ساينس ساينس .

ساينس

مهاجرت به تركيه و انواع روش‌هاي آن

در اين مطلب تصميم گرفتيم در مورد شرايط مهاجرت به تركيه و انواع مهاجرت به تركيه و همچنين شرايط كلي كشور تركيه به بحث بپردازيم. پس از خواندن اين مطلب، مي‌توانيد به راحتي تصميم بگيريد كه چگونه به تركيه مهاجرت كنيد.

امروزه درمورد مهاجرت چيزهاي زيادي مي‌شنويم و اين نشان مي‌دهد مهاجرت در كشور ما رو به افزايش است. تعريف مهاجرت به طور كلي به معناي جابجايي به منظور ارتقاء كيفيت زندگي فرد و خانواده‌اش است. در روند مهاجرت بايد كاملاً از همه قوانين آگاه باشيد زيرا اين قوانين مهم هستند و سرنوشت شما و اطرافيان را تعيين مي‌كنند. شما بايد بدانيد كه اهداف مهاجرت شما چيست و كدام يك را انتخاب مي‌كنيد.

با توجه به پيچيدگي قوانين مهاجرت، اين روزها مشاوره با وكلاي مهاجرت مي‌تواند يك تصميم عاقلانه باشد. گروه Turkish Visa Group به صورت اختصاصي در حيطه اقامت و مهاجرت به تركيه به فعاليت مي‌پردازد و شما با اطمينان خاطر مي‌توانيد تمام سوالات و مشكلات خود را در هر حيطه‌اي از فرآيند مهاجرت به تركيه با ما در ميان بگذاريد.

چند نكته مهم درباره تركيه و مهاجرت به تركيه

  • تركيه با داشتن ۷۷ ميليون نفر جمعيت، سال‌هاست كه به عنوان يك كشور مهاجر پذير شناخته مي‌شود.
  • تركيه يكي از ۸ كشور توريست پذير جهان است.
  • اكثريت جمعيت اين كشور ترك هستند و همچنين تركيه داراي جمعيت كرد زبان نيز است.
  • بيشتر جمعيت تركيه مسلمان است اما به طور كلي از نظر سياسي يك كشور سكولار است.
  • واحد پول كشور تركيه لير است.
  • در سال‌هاي اخير تركيه اقتصاد پويا و رو به رشدي داشته است كه بيشتر آن را مي‌توان در كشاورزي و گردشگري مشاهده كرد.
  • بسياري از مهاجران هر ساله كشور خود را به مقصد تركيه ترك مي‌كنند، زيرا اين كشور براي كساني كه به تركيه سفر مي‌كنند امتيازات خوبي ارائه مي‌دهد.
  • ايرانيان براي ورود به كشور تركيه و اقامت تا ۹۰ روز نياز به ويزا ندارند.
  • اگر روزهاي اقامت شما در تركيه به بيش از ۹۰ روز افزايش يابد، هنگام ترك تركيه جريمه مي‌شويد و در صورت عدم پرداخت جريمه مجاز به ورود به كشور به مدت يك تا پنج سال نخواهيد بود.
  • در اين ۹۰ روز مجاز به اشتغال و تحصيل نمي‌باشيد و فقط مي‌توانيد مقدمات اقامت دائم يا تحصيل خود را آماده كنيد.

مهاجرت به تركيه و انواع روشهاي آن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۳:۳۲ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

هزينه تحصيل در مقطع دكترا در كشور تركيه

به طور كلي، تركيه يك مكان مقرون به صرفه براي تحصيل در مقطع دكترا است. در بيشتر موارد، شما مي‌توانيد انتظار پرداخت شهريه كم و هزينه‌هاي زندگي مناسب را داشته باشيد. همچنين منابع محدود منابع مالي نيز براي دانشجويان بين‌المللي در دسترس است. به صورت كلي هزينه تحصيل در تركيه حتي در دانشگاه‌هاي خصوصي نيز بسيار مناسب است.

شهريه برنامه‌هاي دكترا به زبان انگليسي در دانشگاه‌هاي دولتي تركيه پايين است؛ به طور معمول در حدود ۵۰۰ تا ۱،۰۰۰ يورو در سال براي دانشجويان بين‌المللي. هزينه‌ها حتي براي شهروندان تركيه و دوره‌هايي كه به زبان تركي تدريس مي‌شوند نيز كمتر است. به خاطر داشته باشيد كه مقادير دقيق بسته به برنامه دانشگاه و رشته تحصيلي دكتراي شما مي‌تواند تا حدودي متفاوت باشد. شهريه دانشگاه‌هاي خصوصي به طور قابل توجهي بالاتر است، در حدود ۵،۲۵۰-۱۷،۵۰۰ يورو در سال. با اين حال‌، برنامه‌هايي در اين دانشگاه‌ها وجود دارد كه شما مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كرده و هزينه‌ها را جبران كنيد.

هزينه زندگي در تركيه براي تحصيل در مقطع دكترا در كشور تركيه

علاوه بر شهريه پايين‌، تحصيل در مقطع دكترا در تركيه به دليل كم هزينه بودن زندگي در شهرهاي تركيه وضعيت خوبي به وجود مياورد. اقامت، غذا، سرگرمي و مسافرت در مقايسه با ساير كشورها مقرون به صرفه است. به طور معمول، مي‌توانيد انتظار داشته باشيد  كه حدود ۸۰۰ الي ۱۰۰۰ لير در ماه هزينه كنيد.

 

تحصيل در مقطع دكترا در كشور تركيه راهنماي جامع ۲۰۲۰


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۱:۳۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: