هزينه تحصيل در مقطع دكترا در كشور تركيه  ساينس ساينس .

ساينس

هزينه تحصيل در مقطع دكترا در كشور تركيه

به طور كلي، تركيه يك مكان مقرون به صرفه براي تحصيل در مقطع دكترا است. در بيشتر موارد، شما مي‌توانيد انتظار پرداخت شهريه كم و هزينه‌هاي زندگي مناسب را داشته باشيد. همچنين منابع محدود منابع مالي نيز براي دانشجويان بين‌المللي در دسترس است. به صورت كلي هزينه تحصيل در تركيه حتي در دانشگاه‌هاي خصوصي نيز بسيار مناسب است.

شهريه برنامه‌هاي دكترا به زبان انگليسي در دانشگاه‌هاي دولتي تركيه پايين است؛ به طور معمول در حدود ۵۰۰ تا ۱،۰۰۰ يورو در سال براي دانشجويان بين‌المللي. هزينه‌ها حتي براي شهروندان تركيه و دوره‌هايي كه به زبان تركي تدريس مي‌شوند نيز كمتر است. به خاطر داشته باشيد كه مقادير دقيق بسته به برنامه دانشگاه و رشته تحصيلي دكتراي شما مي‌تواند تا حدودي متفاوت باشد. شهريه دانشگاه‌هاي خصوصي به طور قابل توجهي بالاتر است، در حدود ۵،۲۵۰-۱۷،۵۰۰ يورو در سال. با اين حال‌، برنامه‌هايي در اين دانشگاه‌ها وجود دارد كه شما مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كرده و هزينه‌ها را جبران كنيد.

هزينه زندگي در تركيه براي تحصيل در مقطع دكترا در كشور تركيه

علاوه بر شهريه پايين‌، تحصيل در مقطع دكترا در تركيه به دليل كم هزينه بودن زندگي در شهرهاي تركيه وضعيت خوبي به وجود مياورد. اقامت، غذا، سرگرمي و مسافرت در مقايسه با ساير كشورها مقرون به صرفه است. به طور معمول، مي‌توانيد انتظار داشته باشيد  كه حدود ۸۰۰ الي ۱۰۰۰ لير در ماه هزينه كنيد.

 

تحصيل در مقطع دكترا در كشور تركيه راهنماي جامع ۲۰۲۰


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۱:۳۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :